Екс-глава Адміністрації президента Януковича, народний депутат від «Опозиційного блоку» Сергій Льовочкін через підконтрольні йому офшорні компанії легалізував частину злочинних коштів шляхом придбання нерухомості у різних країнах світу. Про це повідомляє сайт МВС.

У відомстві повідомили про розслідування кримінального провадження за фактом фінансування тероризму та підробки документів. У червні 2017 року Генеральна прокуратура визначила підслідність справи Головному слідчому управлінню Національної поліції.

«Під час розслідування встановлено, що Льовочкін С.В. та Фірташ Д.В, яким підконтрольне GDF MEDIA LIMITED, у 2015 році здійснили перерахування ста мільйонів доларів США на користь ВАТ «Перший канал» (Російська Федерація) в якості оплати за удаваний правочин з придбання 29% акцій ПрАТ «Телеканал Інтер», — заявили в МВС.

В подальшому частину акцій ПрАТ «Телеканал Інтер» вивели на зареєстровану на території Республіки Кіпр компанію OSKARO INVESTMENTS LIMITED, 100 % акцій якої належить Льовочкіну.

У МВС нагадали, що акції компанії коштують понад 2 млрд 609 млн грн. або $100 млн.

«Разом з тим, під час перевірки джерел походження вказаних коштів встановлено, що з 2010 по 2014 рік Льовочкін займав посаду глави Адміністрації президента, а з 2014 року по теперішній час є народним депутатом та також не займається підприємницькою діяльністю. Офіційні доходи, як державного службовця, у період з 2014 по 2016 рік становлять 334 046,82 грн.

Тобто, на даний час Сергій Льовочкін має у власності акції компанії на суму, що у понад сім тисяч разів перевищує його офіційно задекларовані доходи за останніх три роки», — вказали у відомстві.

Крім того розслідуються інші епізоди можливої протиправної діяльності посадових осіб медіа групи ІНТЕР, заявили в МВС та опублікували схему «можливого ухилення від сплати податків» Львочкіним.

 
Вілла за понад €40 млн, акції на $100 млн - у МВС показали схеми Льовочкіна