"За консервацію системи ми платимо людськими життями". Гройсман закликав нардепів дати старт медреформі

За словами глави українського уряду, ухвалення законопроектів щодо медичної реформи є найголовнішим завданням тижня.

Верховна Рада України повинна проголосувати цього тижня законопроекти, які дадуть старт медичній реформі.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Починається пленарний тиждень, і я бачу одну найголовнішу задачу – дати старт медичній реформі. Я хочу, щоб всі усвідомлювали – за консервацію існуючої системи ми платимо людськими життями», — наголосив він.

ВідеоЗаради медичної реформи лікар-педіатр протягнув зубами двотонний автомобіль

Як запевнив Гройсман, це занадто висока ціна.

«Ми маємо забезпечити якісні послуги в наших лікарнях. Ми маємо гарантувати громадянам, що держава справді буде платити за кожне їх лікування. Ми маємо нарешті дати змогу лікарям офіційно отримувати достойні зарплати», — зазначив він, додавши, що депутати можуть це зробити, ухваливши законопроекти 6327 та 6604 цього тижня.

Після цього прем’єр звернувся до «кожного народного депутата», закликавши об’єднатися, щоб розпочати «побудову якісно нової системи фінансування охорони здоров’я в країні».

Починається пленарний тиждень, і я бачу одну найголовнішу задачу – дати старт медичній реформі. Ми маємо забезпечити які…

Опубликовано Volodymyr Groysman 16 октября 2017 г.

Нагадаємо, ключовими пунктами медреформи є: гроші ходять за пацієнтом, лікарям платять за надані послуги, страхова медицина, вибір сімейного лікаря, міжнародні протоколи лікування. Цей документ має запустити нову модель фінансування. Він передбачає зміни у фінансуванні лікування, зокрема, заснування системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та ліки повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та в осіб-підприємців. Серед новинок, які має привнести реформа у сферу медицини, стане зростання зарплат і нове устаткування для бригад швидкої допомоги.