Україна увійшла до Ради ООН із прав людини

Загалом до складу Ради входить 47 країн.

За результатами голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН Україна увійшла до складу Ради ООН з прав людини (РПЛ) з мандатом на наступні три роки.

Про це пише Укрінформ.

Україну під час голосування підтримали 177 країн-членів Організації.

«Як новообраний член РПЛ, Україна використає всі механізми для боротьби проти порушень прав людини на тимчасово окупованій території Криму та на Донбасі», — зауважив у коментарі агентству речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Українська делегація в РПЛ «сфокусується на питаннях превенції порушень прав людини та виступатиме зі своїми ініціативами в цьому питанні в рамках роботи Ради».

Головною метою РПЛ є «захист прав і основних свобод людини на справедливій та рівній основі, а також ефективна координація та інтеграція діяльності, що стосується прав людини, у рамках системи ООН». Загалом, до складу Ради входить 47 країн, які об'єднуються за регіональними групами: африканські країни – 13 місць, азійські країни – 13 місць, країни Латинської Америки та Карибського басейну – 8 місць, східноєвропейські країни – 6 місць, а також західноєвропейські та інші країни – 7 місць. Україна належить до групи країн Східної Європи.

Вибори до Ради відбуваються шляхом прямого таємного голосування (бюлетенями) щороку на наступні три роки. Так, сьогодні до складу РПЛ були обрані 15 країн, у тому числі: Австралія, Ангола, Афганістан, Іспанія, Катар, Конго, Малайзія, Мексика, Нігерія, Пакистан, Перу, Сенегал, Словаччина, Україна, Чилі. Вони замінять в РПЛ країни, мандат яких завершується 31 грудня.

До складу групи країн Східної Європи разом з Україною з 1 січня увійде Словаччина, крім того, продовжуватиметься членство Албанії і Латвії (до кінця 2018 р.), а також Хорватії й Угорщини (до кінця 2019 року). Україна вперше стала членом РПЛ 2006 року, 2008-го її було переобрано до складу Ради на другий термін.

Нагадаємо, що скупчення військ та важкої бронетанкової й артилерійської техніки РФ біля контактної лінії на сході України свідчить про те, що Росія готова до посилення бойових дій з окупованої території в будь-який момент.

Про це заявив під час роботи Першого комітету ГА ООН директор департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко