Луценко пояснив, чому Савченко з Рубаном на свободі

Судова система в Україні тяжко хвора. Про це у Facebook заявив генпрокурор Юрій Луценко, коментуючи звільнення з-під арешту нардепа Надії Савченко та її спільника Володимира Рубана.

«Справа Савченко — Рубана 28 січня 2019-го була направлена до суду з обвинувальним актом. Тому можна було б сказати, що вчорашнє рішення (тобто — його відсутність) про запобіжний захід на час судового процесу — виключна компетенція суду.

Але ряд останніх резонансних судових рішень, коли арешту уникають підозрювані у вбивстві та тероризмі, змушують визнати: судова система тяжко хвора», — написав генпрокурор.

Луценко назвав «3 причини».

«Причина перша — дозволені законом маніпуляції із безкінечними змінами адвокатів. У Савченко таких адвокатів (які то входили в процес, то залишали його) було 8 платних і 1 безоплатний від держави.

Законопроект для усунення цих зловживань давно лежить у ВР.

Причина друга — критично мала кількість суддів у судах. 40% незаповнених вакансій призводить до того, що відвід навіть 1 судді призводить до передачі справи до іншого суду.

«Футбол» зміни судів у справі Савченко — Рубана з каруселлю відводів на кожному етапі вражає: Верховний суд — Чернігівський районний — Чернігівський апеляційний — Верховний суд — Солом’янський районний — Київський апеляційний — Верховний суд — Київський апеляційний — Дарницький районний — Київський апеляційний — Броварський районний.

Причина третя — небажання окремих суддів виконувати свою роботу. Інакше як самоусуненням важко назвати самовідвод у цій справі тільки тому, що хтось із родичів судді проживає на окупованій території.

Ну і головне: звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні зовсім не означає зняття обвинувачення. ГПУ наполягає на достатності доказів Савченко і Рубана в скоєнні злочинів. Впевнений, що завезення важкої зброї з так званої ДНР для обстрілу української столиці не залишиться безкарним», — заявив генпрокурор.