Шмигаль назвав страшний сценарій для України

Якщо Україне не співпрацюватиме з МВФ, це загрожує «прірвою фінансового дефолту». Але влада не передбачає такого розвитку подій.

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телеканалу ICTV.

На запитання «У випадку якщо не проголосують земельний і банківський закон, чи справді нас без підтримки МВФ чекає дефолт?» голова уряду відповів:

«Враховуючи, що цього року маємо погасити певну кількість зобов’язань, 3,5 мільярда доларів, 5,5 — внутрішніх зобов’язань, і враховуючи виклики, які сьогодні стоять перед нами у зв’язку з панедмією коронавірусу, звичайно у першу чергу маємо спрямовувати кошти на захист життя наших громадян, а не на погашення боргів.

Без підтримки міжнародних фінансових організацій, щоб погасити зовнішні і внутрішні борги, напевно нам доведеться впасти в цю таку, я не знаю, прірву фінансового дефолту. Це надзвичайно страшний сценарій для нашої країни».

«Звичайно, ми його (дефолту. — Gazeta.ua) не хочемо. Не передбачаємо такого розвитку подій і зробимо все можливе, щоб країна залишалася стабільною фінансово. Мала економічну стратегію виходу і подолання наслідків коронавірусної інфекції. Цей сценарій для нас є пріорітетом», — заявив прем’єр.