Кулеба вперше здійснив офіційний візит до Угорщини: про що говорив із Сіярто

© МЗС України

Кулеба вперше здійснив офіційний візит до Угорщини: про що говорив із Сіярто

Він передав проєкт спільного меморандуму Зеленського та прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана

Україна і Угорщина хочуть зосередитися на розвитку торговельних відносин та розбудові прикордонної інфраструктури.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Так, 29 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив свій перший офіційний до Угорщини і з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ країни Петером Сіярто.

Вони відзначили обопільну зацікавленість у розбудові дружніх та добросусідських відносин, а також налаштованість відкрити нову сторінку двостороннього партнерства.

«Я передав проєкт спільного меморандуму президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який пропонується підписати під час їхньої. Я також запропонував реалізувати спільний великий проєкт — добудувати під патронатом президента України та прем’єр-міністра Угорщини сучасну лікарню у м. Берегово», — зазначив український міністр.

Особливу увагу співрозмовники приділили питанням співпраці у стримуванні поширення COVID-19.

Як співголови українсько-угорської міжурядової економічної комісії міністри виступили за якомога швидше відновлення її роботи та погодилися, що вона має відігравати провідну роль у сприянні торговельно-економічній взаємодії між країнами.

«Немає жодних об’єктивних підстав для того, щоб між нами існували будь-які суттєві проблеми. Ми розраховуємо на те, що буде відновлена повноцінна підтримка Угорщиною України в НАТО», — зазначив Дмитро Кулеба.

Міністри обговорили конкретні можливості збільшення інвестицій України в Угорщину та Угорщини — в Україну, сприяння зміцненню позицій на ринках обох країн. Повідомляється, що особливу увагу приділили питанням розбудови прикордонної інфраструктури, зокрема модернізації пункту Чоп-Загонь та побудові нового пункту Дийда-Берегдароц.

Під час візиту сторони підписали Протокол між урядом України та урядом Угорщини про внесення змін до договору про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги та Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерством інновації та технології Угорщини.

Як повідомлялося, під час зустрічі Угорщина заявила, що блокує рішення щодо України в НАТО через освітнє законодавство, а також через закон про мову. Угорський дипломат обіцяє не блокувати його лише після врегулювання всіх розбіжностей між країнами.